توریست سلامت


مجتمع تواناگستر

ارائه دهنده خدمات گردشگری سلامت

ایــــران؛ کشوری با کادر پزشکی توانا و قیمت های درمانی مناسب

گردشگری سلامت، نوعی از گردشگری است که به منظور حفظ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد صورت می گیرد. به این ترتیب یک توریست سلامت با مسافرت از محل دائم زندگی خود می تواند از خدمات درمانی مقصد استفاده کند تا سلامت جسمی و روحی اش را به دست بیاورد. نوعی از گردشگری که این روزها خوشبختانه در ایران رواج پیدا کرده و توریست های زیادی را از کشورهای منطقه برای بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی ایران به کشورمان می کشاند.

توریسم درمانی برای اولین بار در سال ۸۲ از سوی وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفت. البته وزارت بهداشت بیشتر با هدف اشتغالزایی برای دانش‌آموختگان پزشکی به این مبحث پرداخت و نه رونق توریسم درمانی. اما کم کم از سال ۸۳ و درست پس از ادغام سازمان میراث فرهنگی و سازمان‌ ایرانگردی و جهانگردی توریسم درمانی به صورت مستقل در ایران ایجاد شد و مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

در حال حاضر با توجه به کیفیت بالای خدمات درمانی و همچنین با در نظر گرفتن قیمت های مناسب این خدمات، کشور ایران مقصدی بسیار مناسب برای گردشگران کشورهای همسایه می باشد.

مجتمع تواناگستر در راستای اهداف برنامه ششم توسعه و با هدف کمک به ارتقای سلامت عمومی با کادری مجرب در مسیر ارائه خدمات گردشگری سلامت قدم برداشته و با بهترین بیمارستان ها، کلینیک ها و پزشکان و سایر خدمات دهندگان حوزه پزشکی تفاهم نامه همکاری دارد.